11.11.18

8.Uluslararası film festivali-YılmazParlar

Ey Malatya! Peki ! Sen En İyimisin?

Film festival Furyasında; En İyi Film, En İyi Yönetmen/Görüntü yönetmen, En İyi senaryo, En İyi Erkek Oyuncu /Kadın Oyuncu, En İyi Özel Efektler, müzik vs. ödülleri dağıtırken, Malatya ! Sen Film Festivallerinde En İyimisin…


Sonunda Halkın sırtından çıkan, tüm masrafları şehrin turistik kültürel tanıtımına harcasan, Kayısı Festivali yapsan, kayısıyı dünya markası yapsan, şehrinde markalaşsa şehrine turizm geliri aksa ülkende fayda sağlamazmısın.


Kim bu kadar film festival kirliliğine dur diyecek. Milli servet gidiyor. 8. Film festivali yaptın. Türk Film marketinge katkı mı sağladın. 

Boşa akan paralar..Antalya buna dahil 55 yıldır film festival yapılan ancak sinema stüdyosu-platosu olmayan bir şehir. Yabancı film yatırımcı gelse hangi Antalya stüdyoda film çekecek. Antalya 55 yılda harcadığı paralarla mükemmel film stüdyoları kurar çok gelir getiren bir tesise sahip olurdu. 


Birbirinizden rekabet etme komedisiyle şehir vatandaşınızın yarısından azının bile ancak haberdar olabildiği festivalle hangi ekonomiye, kültüre, sosyal katkıya faydanız var…


Dijital çağda herkesin rahatlıkla istediği filme erime şansı varken, AVM Cenneti olan her şehirde çok sayıda sinema salonu ve çok filme erişme fırsatı varken, film festivali neyinize..

Şehrini düşünen yerel yönetim başını iki el arasına alır. Şehri nasıl markalaştırırım diye düşünür. Soluksuz hizmet eder. Devir çok çalışmak hizmet etmek devri.

Ayrıca bilgiden yoksun Basından sorumlu ekibiniz,  şayet turizmi ilk planda öne çıkaracak, şehrin önemli ögelerini öne çıkaracak gazetecileri, uluslar arası gazetecileri tanısa ve çağırmış olsa bir nebze yapılan haberler fayda sağlardı… Gelenler, tatile, balayına gelir gibi geliyor. Tıpkı; motive etmesi için kendisinden tezahürat beklenen ancak kuzu kuzu maç seyreden spor seyircisi gibi, gelen sinema yazarı ( Tek internet gazetesinde 3 kişi olanı bile var.) filmleri izliyor ve dönüyor.


Boşa giden masraf ve paralar, tüm şehir halkının dolaylı ödediği vergilerden gelen kaynak, dolayısıyla halkdan acısı çıkıyor.


yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder