21.7.18

15 Temmuz Şehitleri anma Terörü lanetleme -Yılmaz Parlar

15 Temmuz Şehitleri anma Terörü lanetleme

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 15 Temmuz darbe girişimi seneyi devresinde şehitleri anma ve terörü lanetleme etkinlik düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma gerçekleştirdi. Ulusa ve Uluslaraarsı yayın kuruluşlar ile Dünyanın pek çok ülkesine seslendi.
Etkinliğe çok sayıda vatandaş ellerinde bayraklarla katıldı.

Başkan Erdoğan’nın konuşmasından kesitler “Ben bu milletin bir ferdi olmaktan onur duyuyorum. Efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiğimiz bu görevde bizleri başarılı kıl.”
“15 Temmuz, tüm Türkiye'nin, milletimizin tüm fertlerinin zaferidir. 15 Temmuz, bizimle beraber dünyadaki tüm mazlumların zaferidir. Şuan Moskova'da da bu törenler yapılıyor. Avrupa'da da yapılıyor.”
“İstiklal Harbi nasıl yeni bir dönemi başlatmışsa, 15 Temmuz da yeni kapılar araladı. Bağımsızlığımızı korumanın yanında, milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştirmesinde de dönüm noktası oldu.”
Cumhur İttifakı'na aynı kararlılıkla devam edeceğiz
“17 Ağustos'ta Sayın Bahçeli ile başladığımız yürüyüşü Cumhur İttifakı ile devam ettirdik, aynı kararlılıkla da devam ettireceğiz.
Ne dedik? İnlerine gireceğiz dedik. Nereye giderlerse gitsinler bu milletin huzurunu kaçıranlar karşısında bizi bulacak. Ülke hudutlarımız içerisinde sabotajlara maruz kalmadan tüm terör örgütleriyle çok daha başarılı bir süreç yürüttük.”
Tüm bu gelişmelerle inşallah ülkemizde darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık.
15 Temmuz'da yaşananları asla unutmayacağız
“15 Temmuz bizlere kimin ülkemizin kara gün dostu, kimin iyi gün dostu olduğunu gösterdi. Yaşadığımız hadisileri sürekli gündeme getirmesek de bu yaşadıklarımı asla unutmayız. 15 Temmuz tarihe bir kayıttır. Unutmayacak, unutturmayacağız. O dönemde şahit olduğumuz riyakarlıkları da not ettik. O gece bizim için dua edenleri de FETÖ için destek olanları da unutmadık.”
Cuntacıların yanında yer alanları asla unutmayacağız.

“Kimin nerede nasıl tavır takındığını da, kimin kimlerle iş tuttuğunu da gayet iyi biliyoruz. Umudunu FETÖ'cü cuntaya bağlayanların darbe girişimi başarısız olunca nasıl döndüklerini de kayda aldık.”
“Ülkemizde devam eden davalar yavaş yavaş neticelenmeye başladı. O gece ülkemize ihanet eden katiller, en ağır cezalara çarptırılıyor. Son FETÖ'cü hain de hesap verene kadar bu mücadeleyi hukuk içerisinde kararlılıkla sürdüreceğiz.
Pensilvanya'daki melunun takiye, hile, yalan dolanla büyük bir gizlilik içinde büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik.”
“Tabi bunların hepsini müzakere edeceğiz. Şehitlerimizin kanını yerde asla bırakamayız. Hesabını soracağız.”
“Bu çevrede tanklara alkış tutanları, darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışanları unutmuyorsak, Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine kaçanları asla unutmadık unutmayacağız.”
“15 Temmuz bize şunu gösterdi, bu millet vatan söz konusu olduğunda aynı safta buluşan necip bir millettir, bu millet cesur bir millettir, bu millet kahraman bir millettir.”
“Rabbim bu birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Rabbim, vatanımızı her türlü saldırıdan, her türlü ihanetten korusun. Rabbim, 15 Temmuz benzeri travmalar yaşatmasın bu millete bir daha."
Başkan Erdoğan'ın konuşmasının ardından Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Bakanlar Kurulu ve Tansu Çiller gibi isimlerin de aralarında olduğu isimlerle birlikte platformda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın duasına eşlik etti.

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder