30.8.16

BİLGİ PAYLAŞIM MERKEZİ DERNEĞİ METAFORLARLA İNGİLİZCE ÖĞRENME-YILMAZ PARLAR

BİLGİ PAYLAŞIM MERKEZİ DERNEĞİ METAFORLARLA İNGİLİZCE ÖĞRENME
Kişisel olarak kendini geliştirmek ve ruhsal tekamülüne katkıda bulunmak isteyenleri kurumsal olarak İşinde günlük yaşamında başarılı olmak isteyen kimseleri uzmanlarla iletişimi sağlamak amaçlı İstanbul Taksim, Mete Cad. 24/5 No’lu adresde 2005 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren, Bilgi Paylaşım Merkezi Derneği dünyanın en kabul gören en iyi uzmanlarını ağırlamaktadır.
Akıl ve zeka kapasitesi ile genel sağlık, aile içi huzur, paranın nasıl ve hangi geleceği ve zenginlik potansiyeli, Derin Bedensel Dengeleme Sistemi, Bütünsel dengenin, tam sağlık ve şifa halinin gerçekleşebilmesi için, bizi oluşturan Beden-Zihin-Duygu-Ruh bütününün dengesi öğretisi, Hayatın Yönü ve Gerçek Analizleri, Spiritüel Yol Arkadaşı  hipnoterapi bazlı enerji ,çalışmaları, Zihinde oluşan korku, öfke, endişe gibi duyguların kontrolu gibi pek çok konuda aydınlanma hizmeti vermektedir. 

Bilgi Paylaşım Merkezi Derneğinde; Fiziksel, duygusal ve zihinsel dengesizliği düzenleyen Inversion-tersine dönmek- adında yeni bir yöntem geliştiren Paul Terrell’i 23 Eylül - 1 Ekim 2016 tarihleri arasında.
Ruhun oturduğu yer olarak bilinen, bilimin, bilgeliğin ve duyular ötesi bilginin depolandığı yerin giriş kapısı, 3.Göz açıldığında ve tam kapasiteyle çalışmaya başladığında yepyeni bir dünyaya giriş için rehberlik yapacak Jerry Sargeant 12-19 Ekim 2016 tarihleri arasında 
Tümörleri Yok Eden Dr. Paul Hubbert, Ph.D. 1 - 2 Ekim 2016 tarihleri arasındaIşık Ağı seansı vermeyi ve yüksek seviyelerdeki bilgiyi dünya üzerine indirmeyi öğreten, Işık Adam Damien Wynne 24 -27 Kasım 2016 tarihleri arasında.

Negatif enerji, tükenmişlik, aura yırtıkları, bozulmuş mekan enerjileri, korku kaygı ve endişe gibi düşük titreşimli duygulardan bütünüyle arındıran REİKİ uzmanı Sara Şimon.
Ödüllü üstad, Anma - Ampuku 
beden okuyucu Nir Levi 19 - 23 Eylül tarihleri arasında eğitim vereceklerdir.


Bilgi Paylaşım Merkezi Derneğinde bu hafta Hummingbird Effects NLP Training eğitimini alan George Kaynar iki tam günde NLP sistemi ile özel bir kinestetik eğitim metodunu ön planda tutan yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimi verdi. Katılımcılar iş kadınları, iş adamları, yüksek öğretim görevlileri normal bir İngilizce seviyesine sahiptiler.

Yaptığımız söyleşide, George Kaynar metodları şu şeklinde, açıklıyor “Dersin metodları; Bilinçaltı Kurgulama; Kendi anadilimiz 2 ve 8 yaşlar arasında öğrenilen, bilinçaltı yöntemidir. Manalardan ziyade tekrarlara dayalı (Okuma yazma olmadan) öğrenme metodudu
Metaforlarla Öğrenme; İnsan zekası bütüncüldür. Kelimeler tek tek öğrenildiğinde suya atılan taşlar gibi yok olur. Ancak o kelimeler bir balon içine konulup suya atılırsa batmaz. O balon metafordur.” Kısaca bilgi verdi.

Ders eğitimine başlamadan önce, Görsel ve işitsel (Audio-Visual) yeterli bir öğretim tekniği olmadığı söyleyen Kaynar, Kinestetik öğrenme süreci ise alışılmş ezbere eğitim sistemine meydan okuyan kalıcı bir öğrenme süreci sunmakta olduğunu dile getirerek “Türkiye'de derslerin tek boyutlu işlendiğini İngilizce dersleri uygulamada derinleştirerek, önce 2 sonra 3 boyut işlenir. Öğrencinin bedenini sınıfta bırakıp, zekası ile 2. ve 3. boyut çalışmalar yapılır. Böylece öğrenci aynı görüntüyü 3 farklı perspektiften ele alır. Tüm bunlar İngilizce yapılır. Öğrenci bu perspektifleri İngilizce anlatabilir. NLP ve 3 boyut çalışmalarına destek için hiçbir uyarıcı (görsel-işitsel) olmadan, tamamen öğrencinin yaratıcı zekası desteğiyle yapılan İngilizce çalışmaları içermektedir.” Ön konuşma ile iki günlük kendi özel metoduyla İngilizce öğrenimi verdi.

Ancak izlediğimiz eğitimin her güne en az iki saatlik ve yüz saat kadar bir zamana yayılarak, diğer klasik sistemlerden çok daha çabuk zamanda farklı bir öğrenme olacağı inancını taşımaktayız.


yilmazparlar@yahoo.com
   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder