27.3.16

EGD Gazetecilerİ- İMES Sanayi Sitesi sanayi şirketleri - Medical Park -BTN Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşması-Yılmaz Parlar


EKONOMİ GAZETECİLERİYLE SAĞLIK ANLAŞMASI
Başkanlığını Celal Toprak’ın yaptığı Ekonomi Gazeteciler Derneği (EGD) ile 17 ilde 25 hastaneyle faaliyet gösteren Medical Park 26 Mart 2016 Cumartesi günü, Four Points By Sheraton Oteli’nde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla imza töreni gerçekleşti. EGD Gazetecileri  ayaktan ve yatarak tedavi hizmetlerinden fark ödemeden faydalanacak.  
EGD Gazeteciler ile birlikde İMES Sanayi Sitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen  İstanbul Anadolu Yakası’ndaki organize sanayi şirketleri ile BTN Sigorta arasında yapılan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşmasıyla, organize sanayi çalışanları ve aileleri Medical Park hastanelerinde ayaktan ve yatarak tedavi hizmetlerinden fark ödemeden faydalanacak.  
Törende Sağlık Bakanı  Mehmet Müezzinoğlu, EGD Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Celal Toprak, Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta, İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar,BTN Sigorta Genel Müdürü  Ruhsan Gezgin İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Somuncu ve Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin hazır bulundular.
 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,imza töreninde yaptığı konuşmada özetle “Sağlık  tarifi artık çok sektörlü ve paydaşlı bir tarife döndü. Sağlık Bakanlığı olarak 40 bin yatak kapasiteli 250’den fazla hastanenin inşaatlarını yapıyoruz. Bir kısmı açılışa hazır, bir kısmı da ihalesi tamamlanmış ve inşaat aşamasında    tamamı 2017 yılı sonu itibariyle hizmete girecek. 40 bin yatak kapasiteli. Kamu ve özel işbirliğiyle 30 bin yatak kapasiteli hastanelerimizin de inşaatları devam ediyor. Bunlar da 2017 yılı sonu itibariyle neredeyse tamamı hizmete girecek. 2016-2017 yılında 70 bin yatak kapasiteli  ülkenin değişik noktalarında  hizmete girmiş olacak. Bu yıl  ihalelerle ilave olarak 25 bin yatak gelecek. Yarısını kamu olarak biz yapacağız, diğer yarısını kamu ve özel işbirliğiyle özel sektör dinamikleriyle yapmış olacağız. 2018 sonuna geldiğimizde Türkiye önümüzdeki 3 yıl içinde bazı aksilikler ve rotarlar olursa en geç 4 yıl içinde 2018 sonu 95 bin yatak kapasiteli ileri inşaat teknolojisiyle ileri tıbbi donanımlarla donatılmış hastaneleri yapan bir ülke olacağız.
2015 yılı itibariyle 500 bin yabancı yabancı Türkiye’ye sağlık hizmeti almaya geldi. Yaklaşık 3 milyar dolar bu alanda Türkiye’ye hizmet karşılığı bedel bıraktı.

Tıp cihazların standartlarını yükseltip ARGE’sini kurarark dönen bir çarkın güçlü üreticisi olmak  istiyoruz. Türkiye’yi yalnız güçlü sağlık hizmeti sunan bir ülke değil, sağlık alanında tükettiklerini de üretebilen dünyada iddialı markaları da oluşturabilen bir alanı için, önümüzde 4 yıl rahat bir dönemimiz var.”açıklamalarında bulundu.

Temsili protokol imza töreni sonrası toplu aile fotografıyla toplantı sona erdi.


 yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder