11.9.13

DHL Express Türkiye çalışanları bu yıl kanserli çocuklara umut oldu.-Yılmaz Parlar


DHL Express Türkiye çalışanları bu yıl kanserli çocuklara umut oldu.

DHL'in 5 yıldır her Eylül ayında, dünya genelinde hizmet verdiği 220 ülkede düzenlenen "Dünya Gönüllüler Günü" etkinliği kapsamında, Dhl Express Türkiye çalışanları bu yıl kanserli çocuklara umut oldu. Dhl Express çalışanlarının hem maddi hem de manevi gönüllülüklerini ortaya koydukları gecede elde edilen gelir, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇUV'un Aile Evi projesine kaynak oluşturdu.
DHL, tüm birimleri ile birlikte 5 yıldır düzenlediği Dünya Gönüllüler Günü kapsamında bu yıl yine dünya genelinde birbirinden farklı sosyal sorumluluk projelerine imza attı. Dünya Gönüllüler Günü'nün Türkiye ayağı, Dhl Express çalışanlarıtarafından Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği BÜMED'de düzenlendi.
DHL Express Türkiye'nin tüm kademe çalışanlarının katılımıyla düzenlenen Dünya Gönüllüler Günü, bu yıl Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇUV yararına yapıldı.
Aile Evi'nin 3 odasını Dhl Express finanse edecek
GecedeDhl Express gönüllülerinin KAÇUV'a aktarılan bağışları,Aile Evi'nin iki odasını 1 yıl boyunca, 1 odasını ise 6 ay boyunca finanse edecek.
Kanserli çocukların tedavisine destek olmak isteyen Dhl Express çalışanları,Gönüllüler Günü'nde düzenlenen açık arttırma ile hem hediyeler kazandı hem de KAÇUV'a maddi kaynak sağladı.
DHL Express Gönüllüleri Dans Grubu ve Orkestrası'nın muhteşem şovlarıyla renklenen gecede, açık arttırma ile elde edilen gelir KAÇUV'a bağışlandı. Dhl Expressbağışlanan gelir ile KAÇUV Aile Evi'nin 1 yıl boyunca 2 adet tek kişilik odasını ve 6 ay boyunca 1 adet tek kişilik odasını finanse ediyor olacak. Dhl Expressbu sayede kanserli çocuklara tedavi boyunca aileleri ile birlikte konaklayabilecekleri bir yuva oluşturan KAÇUV Aile Evi'nin manevi ailesi olacak.BÜMED'de düzenlenen Dünya Gönüllüler Günü etkinliğinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Dhl Express Türkiye CEO'su Markus Reckling, DP DHL Grubu olarak tüm bilgi birikimimizi ve güçlü global varlığımızı üzerinde çalıştığımız ve yaşadığımız dünyaya, çevremize ve topluma katkıda bulunmaya dönüştürmek, şirketimizin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Kurum kimliği ve iş modelleri çerçevesinde anlam taşıyacak tüm sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi hedeflediklerini vurgulayarak, "Yaşadığımız toplumlara karşı her birimiz sorumluyuz. Bu sorumluluk bizi insan yapan en önemli değerlerden biri. Biz Dhl Express çalışanları olarak kanserle mücadele eden çocuklarımıza yardım ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Onların hayatlarında küçücük bir fark yaratabileceksek ne mutlu bize" şeklinde konuştu.
Dünya genelinde 5 yıldır düzenlenen Dünya Gönüllüler Günü ile şimdiye kadar binlerce projeye imza atıldığını duyuran Reckling, "Dünya Gönüllüler Günü kapsamında 2011 yılında toplam 50.000 DHL çalışanı, 600 farklıproje ile bu programa destek verdi. 2012 yılında ise 120 ülkede, 62.000 DHL Gönüllüsü toplam 1000 farklı projede binlerce kişinin hayatına dokundu. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde üzerimize düşen görev neyse yapacağımıza inanıyorum. Çalışanlarının, kişisel sosyal sorumluluk bilincini ortaya koyarak kendi inisiyatifleri ile yaşadığı toplumlara yardıma hazır olan bir şirketin parçasıolmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.
Toplantıda söz alan KAÇUV Genel Sekreteri Gözde Kaymaz, "Kanserli Çocuklara Umut Vakfı tarafından kurulan Aile Evi, kurumların destekleri ile sürdürülebilirliğini sağlamaktadır. DHL gönüllüleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk çalışması sayesinde, DHL ekibi Aile Evinde tedavi amacı ile konaklayan misafirlerimizin "Manevi Ailesi" olmuştur. ​Bundan sonra çalışmalarımız gelişerek sürecektir" diye konuştu.Dünya Gönüllüler Günü Hakkında
2008'de Asya Pasifik Bölgesi'nde uygulamaya konulan Dünya Gönüllüler Günü, çalışanlar arasında gönüllülük ruhunu yerleştirme ve onları, kendi topluluklarında pozitif bir etki yaratmak için zaman ve emek adamaları için teşvik etmeye odaklanan bir sosyal yardım programı olarak dikkat çekiyor. Çalışanlar, Deutsche Post DHL'in üç Kurumsal Sosyal Sorumluluk programının - GoTeach (Destek Eğitimi), GoGreen (Yeşili Koru) ve GoHelp (Afete Müdahale) – içinde yer almaya teşvik ediliyor.
DHL'in 5 yıldır her Eylül ayında, dünya genelinde hizmet verdiği 220 ülkede düzenlenen "Dünya Gönüllüler Günü" etkinliği kapsamında, Dhl Express Türkiyeçalışanları bu yıl kanserli çocuklara umut oldu. Dhl Express çalışanlarının hem maddi hem de manevi gönüllülüklerini ortaya koydukları gecede elde edilen gelir, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇUV'un Aile Evi projesine kaynak oluşturdu.DHL, tüm birimleri ile birlikte 5 yıldır düzenlediği Dünya Gönüllüler Günü kapsamında bu yıl yine dünya genelinde birbirinden farklı sosyal sorumluluk projelerine imza attı. Dünya Gönüllüler Günü'nün Türkiye ayağı, Dhl Expressçalışanları tarafından Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği BÜMED'de düzenlendi.
DHL Express Türkiye'nin tüm kademe çalışanlarının katılımıyla düzenlenen Dünya Gönüllüler Günü, bu yıl Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇUV yararına yapıldı.
Aile Evi'nin 3 odasını Dhl Express finanse edecek
Gecede Dhl Express gönüllülerinin KAÇUV'a aktarılan bağışları,Aile Evi'nin iki odasını 1 yıl boyunca, 1 odasını ise 6 ay boyunca finanse edecek.Kanserli çocukların tedavisine destek olmak isteyen Dhl Express çalışanları,Gönüllüler Günü'nde düzenlenen açık arttırma ile hem hediyeler kazandı hem de KAÇUV'a maddi kaynak sağladı.
DHL Express Gönüllüleri Dans Grubu ve Orkestrası'nın muhteşem şovlarıyla renklenen gecede, açık arttırma ile elde edilen gelir KAÇUV'a bağışlandı. Dhl Express bağışlanan gelir ile KAÇUV Aile Evi'nin 1 yıl boyunca 2 adet tek kişilik odasını ve 6 ay boyunca 1 adet tek kişilik odasını finanse ediyor olacak. Dhl Express bu sayede kanserli çocuklara tedavi boyunca aileleri ile birlikte konaklayabilecekleri bir yuva oluşturan KAÇUV Aile Evi'nin manevi ailesi olacak.
BÜMED'de düzenlenen Dünya Gönüllüler Günü etkinliğinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Dhl Express Türkiye CEO'su Markus Reckling, DP DHL Grubu olarak tüm bilgi birikimimizi ve güçlü global varlığımızı üzerinde çalıştığımız ve yaşadığımız dünyaya, çevremize ve topluma katkıda bulunmaya dönüştürmek, şirketimizin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Kurum kimliği ve iş modelleri çerçevesinde anlam taşıyacak tüm sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi hedeflediklerini vurgulayarak, "Yaşadığımız toplumlara karşı her birimiz sorumluyuz. Bu sorumluluk bizi insan yapan en önemli değerlerden biri. Biz Dhl Express çalışanları olarak kanserle mücadele eden çocuklarımıza yardım ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Onların hayatlarında küçücük bir fark yaratabileceksek ne mutlu bize" şeklinde konuştu.
Dünya genelinde 5 yıldır düzenlenen Dünya Gönüllüler Günü ile şimdiye kadar binlerce projeye imza atıldığını duyuran Reckling, "Dünya Gönüllüler Günü kapsamında 2011 yılında toplam 50.000 DHLçalışanı, 600 farklı proje ile bu programa destek verdi. 2012 yılında ise 120 ülkede, 62.000 DHL Gönüllüsü toplam 1000 farklı projede binlerce kişinin hayatına dokundu. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde üzerimize düşen görev neyse yapacağımıza inanıyorum. Çalışanlarının, kişisel sosyal sorumluluk bilincini ortaya koyarak kendi inisiyatifleri ile yaşadığı toplumlara yardıma hazır olan bir şirketin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.
Toplantıda söz alan KAÇUV Genel Sekreteri Gözde Kaymaz, "Kanserli Çocuklara Umut Vakfı tarafından kurulan Aile Evi, kurumların destekleri ile sürdürülebilirliğini sağlamaktadır. DHL gönüllüleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk çalışması sayesinde, DHL ekibi Aile Evinde tedavi amacı ile konaklayan misafirlerimizin "Manevi Ailesi" olmuştur. ​Bundan sonra çalışmalarımız gelişerek sürecektir" diye konuştu.
Dünya Gönüllüler Günü Hakkında
2008'deAsya Pasifik Bölgesi'nde uygulamaya konulan Dünya Gönüllüler Günü, çalışanlar arasında gönüllülük ruhunu yerleştirme ve onları, kendi topluluklarında pozitif bir etki yaratmak için zaman ve emek adamaları için teşvik etmeye odaklanan bir sosyal yardım programı olarak dikkat çekiyor. Çalışanlar, Deutsche DHL DHL'in üç Kurumsal Sosyal Sorumluluk programının - GoTeach (Destek Eğitimi), GoGreen (Yeşili Koru) ve GoHelp (Afete Müdahale) – içinde yer almaya teşvik ediliyor.

yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder