10.5.18

SKAL İstanbul Klübün aylık geleneksel Mayıs 2018 toplantısı-Yılmaz Parlar

SKAL MİLLENNİUM HOTELDE

İngiliz menşeili dünyaca ünlü otel zinciri Millennium Hotels –Resorts’in Türkiye'deki ilk oteli Millenium İstanbul Golden Horn Hotel SKAL İstanbul Klübün aylık geleneksel Mayıs toplantısına ev sahipliği yaptı. 

Millenium İstanbul Golden Horn Hotel Genel Müdürü Orhan Yeşerenyuva’nın davetinde 8 Mayıs 2018 Salı günü gerçekleşen SKAL İstanbul Klübün aylık toplantısına SKAL Dünya Geçmiş Dönem Başkanı Hülya Aslantaş, Dünya SKAL Onur Üyesi Somer Özkök, SKAL Türkiye Federasyonu Başkanı Faik Alsaç, Anadolu Folk Topluluğu Sahibi Göksenin İleri SKAL İstanbul Başkanı Ata Eremsoy, As Başkan Ayşe Önen, Selma Tatar, Can Arınel Meltem Tepeler başda olam üzere SKAL Yönetim ve Üyeleri katıldılar.

Mahalle konsepti içerisindeki seçkin markaların yer aldığı kafe, restoranların yanı sıra kuyumcu ve diğer mağazalardan yararlanma fırsatı sunan, Millennium Istanbul Golden Horn Hotelin tanıtım filminden eski virane mahalle görünümden kültürel endeksli turizm kompleks oluşunu takdirle izliyoruz. 


Gayrimenkul odaklı kalkınma projeleri yerine kültür odaklı kentsel gelişim projesine uygun bir turizm hizmeti vermeye hazır hotelin konsepti, Almanya (Ruhr Havzası), Fransa (Metz ve Lens bölgeleri), İngiltere (Glasgow, Liverpool, Londra), İspanya (Bilbao) gibi  ülkelerde örneğini gördüğümüz kültür ve sanatsal yatırımlarla kentsel canlanma yaratmaya çalışmaktadır. 

Toplantı Genel sekreter Can Arınel’in gündem sunmasından ve konukların takdimiyle başladı. Başkan Ata Eremsoy’un kısa konuşmasıyla ve toast rituelden sonra Ev sahibi Genel Müdür Orhan Yeşerenyuva hotel hakkında bilgi verdi

Bilgilere göre Hotel; Tarihi Yarımada'da Ayvansaray-Balat bölgesinde konumlandırılan 5 yıldızlı 'Millennium Istanbul Golden Horn', 3 adet suite, 21 adet deluxe, 90 adet superior, 13 adet standart olmak üzere 127 odaya sahip. Haliç’in eşsiz manzarasında, tarihi dokuyla lüks ve konforu buluşturan 'Millennium Istanbul Golden Horn', özel sokağından giriş imkanı bulunan ve gün ışığı alan 404 m2 büyüklüğündeki balo salonu ile 300 kişiye kadar yaz ve kış davetleri için tasarlanan ön bahçesiyle de dikkat çekiyor.    

Konuk Konuşmacı Göksenin İleri İlk Skalite Ödülü alan isim olduğunu açıkladıkdan sonra Türk folklorunu türizme kazandırmanın öykülerini anekdotlarla paylaştı.

İstanbul’un surlarının önemine dikkat çeken Göksenin İleri, Bakanlığı olması teklifinide yaptığını söyleyeek vurguladığı surların önemini, 3 kısımdan oluşması 5 metrelik kalınlıkda olması aralarında su hendeklerin oluşu geçilmesi mümkün olmayan Dünyanın en önemli stratejik surları olduğun kanıtı olduğunu söyledi. 

Hotelin bulunduğu konumda surların ilk başlangıcı olduğunu söyleyerek tarihi bir değeri ortaya koydu. Turizmde pek çok ilki hayata geçirdiğini, keyifli anekdotlarıyla süsleyerek uzun yıllar hizmet vermenin ve sürdürmenin altını çizdi.

Türkiye’nin tanıtımında önemli rol üslenmeye hazırlanan Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu FİJET, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ATURJET beraber işbirliği Yapacağını duyurdular. İstanbul ATURJET Başkanı ve FİJET Yönetim Kurulu Üyesi Delal Atamdede SKAL Federasyon toplantısının Diyarbakır’da yapılmasını önerdiler.

Toplantı sonrası gruplar halinde otel gezildi. Millenium İstanbul Golden Horn Hotel iş geliştirme müdürü Gülay Özel ile yaptığımız özel söyleşide “Millennium Istanbul Golden Horn'; Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipliği yapan ve her köşesinde bunun izlerini taşıyan kültürel çeşitliliğe sahip, surlar içerisinde, Tekfur Sarayı, Anemas Zindanları, Emir Buhari Tekkesi, Meryem Ana Kilisesi gibi dünyaca ünlü tarihi eserlerle çevrili, özel bir lokasyonda bulunuyor. Tarihin kalbi burada atıyor. Bizler de, konuklarımızı Millennium Otel Grubu'nun yüksek misafirperverlik standartlarıyla ağırlamak için hazır bekliyoruz.” Konumların değerini sıralıyor.

Gülay Özel “Otel, dar sokakları, rengarenk cumbalı evleri, müzeleri, camileri, kiliseleri ve sinagoglarıyla farklı din ve kültürleri birleştiren, tarih kokan sokakları adım adım dolaşıma imkanı da sunuyor. 'Millennium Istanbul Golden Horn', şehrin tüm diğer bölgelerine deniz, kara ve raylı sistemle ulaşımın kolaylığı bulunan bir bölgede yer alıyor. Otel, Pierre Loti Tepesi, tarihi Mısır Çarşısı ve Sultanahmet gibi İstanbul’un en önemli noktalarına ise 10 dakikada ulaşma imkanına da sahip bulunuyor.” Ulaşım kolaylığın altını çiziyor.

Mutfak konusunda sorumuza Gülay Özel “ Otel misafirleri açık büfe kahvaltı hizmetinin yanısıra öğlen ve akşam servislerinde Türk ve dünya mutfaklarından spesiyallerin sunulduğu Keros Restaurant’da, Haliç manzarası eşliğinde özel lezzetleri, zengin et menülerini ya da Girit mutfağının eşsiz tatlarını deneyimleyebiliyorlar.” Şeklinde mutfaklarını açıklıyor.
 Zincir halkası oldukların Millennium Hotels & Resorts hakkında; Millennium Hotels - Resorts, dünyada eşsiz bir hizmet sunan uluslararası bir otel grubudur. ‘Gerçek misafirperverlik’ felsefesiyle kurulan grup, iş ve tatil amaçlı misafirlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde donatılmıştır. 
Grup; Asya, Avrupa, Orta Doğu, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika'daki önemli şehirlerde 130'dan fazla dört ve beş yıldızlı otele sahiptir. Millennium Hotels &Resorts; Grand Millennium, Millennium, Copthorne, Kingsgate, M Hotel, M Social ve Studio M olmak üzere 7 markayı bünyesinde barındırmaktadır. İngiltere ve Avrupa'da; Londra, İngiltere'nin Kuzey ve Güneyi, İskoçya, Galler, Fransa ve İtalya olmak üzere birinci sınıf merkezlerde 24 adet donanımlı oteli bulunan Millennium Hotels- Resorts, İngiltere ve Avrupa'da, önemli lokasyonlarda 200'den fazla toplantı salonu ve 5 bin 700'den fazla odada konaklama hizmeti sunmaktadır.”şeklinde bilgilendiriyor.
yilmazparlar@yahoo.com         


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder