27.5.17

Nir Levi-Anma Ampuku -Meridyen Açma Prosesleri 5000 Yıllık Bilgelik-Yılmaz Parlar


NİR LEVİ TÜRKİYE’YE GELİYOR

Anma Ampuku -Meridyen Açma Prosesleri 5000 Yıllık Bilgelik
Nir Levi 05 - 08 Haziran 2017 Tarihleri arasında Türkiye’ye Geliyor.

Anma "Anma', şimdiye kadar dünyada var olan en eski Çin sanatından biri olarak 5000 yıl öncesine uzanır. Tao felsefesini, Yin-Yang modeli ile Çin'in beş element teorisini temel olarak kabul eder.
Aşağı yukarı 1500 yıl önce 'Anma', Çin imparatoru tarafından, rahipler aracılığı ile farklı Çin sanatlarını sergilemek ve Japon kültürünü zenginleştirmek üzere Japonya'ya gönderilmişti.
Japonya'da 'Anma', yerel kültür ve ihtiyaçlar doğrultusunda uyumlama sağlamıştır. Bugün uygulanan Anma formu, Japon kaynaklıdır ve bildiğimiz modern meridyen açma uygulamalarının çoğu Anma'ya dayanmaktadır.

'Anma' geleneksel Çin felsefesini esas alır. Uygulayıcı vücudun meridyen sistemi üzerinde bulunan Qi noktalarına farklı uyarım teknikleri kullanır. Bu çalışmanın amacı; Qi noktalarını uyararak meridyen sistemi üzerindeki enerjiyi harekete geçirmek için Çalra'lardaki blokajları serbest bırakmaktır. Amaç daha iyi bir  Qi dolaşımı sağlamaktır.

Ampuku' kelimesinin manası  'Hara'nın nabız atışı'dır. Ampuku, vücudun enerji merkezi olan ve karın bölgesindeki enerji alanında yer alan 'Hara' ya odaklanır.
Duygusal Ampuku'nun değerlendirme sistemi, doğanın beş elementi tarafından 'enerji alanı okuma sistemi'dir.
Bu sistem, Doğu felsefesi  ile modern kişisel gelişim yaklaşımının kombinasyonudur ve insan davranış ve evrimini anlamaya dayanmaktadır.
Doğa beş ana elementten oluşmuştur: Toprak/Dünya, Su, Ateş, Hava ve Metal İnsanda bu aynı elementlerden oluşmuştur. Her bir element insan bedeninde değişik tür enerjiyi temsil eder. Mesela Toprak/Dünya; temel, aile, önceki ilişkiler ve cinselliği temsil eder. Su, duyguları ve yaratıcılığı temsil eder.
Asıl hedef günlük yaşamın konumlandırmasını değiştirmesidir.

Nir Levi 05 - 08 Haziran 2017 Tarihleri arasında, Taksim Bilgi Paylaşım Danışmanlık merkezine geliyor.

 Bilgi Merkezin bir uyarısı var; Yer alan herhangi bir bilgi ya da merkezimizde yapılan hiçbir çalışma tedavi amacı taşımamak olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Tanı ve tedavi mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. Her türlü hastalık ve sair tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız. Merkezimizin salt amacı katılımcılarımızın kişisel gelişimlerine katkıda bulunup etrafımızda sevgi ve saygı ortamı yaratmaktır.
Bilgi Paylaşım Danışmanlık- Nidiana Danışmanlık
Adres: Mete Cad. Park Apartmanı No:24/5-6  Taksim / İstanbul Bilgi -0212 245 29 42-0 532 612 85 17
yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder