30.4.17

Dünya SKAL Günü-Skal International İstanbul Kulübü Nisan ayı toplantısı-Yılmaz ParlarTURİZM TİCARETİNDE DİJİTAL DEVRİ

Dünya SKAL Gününü kutlamak kapsamında, Skal International İstanbul Kulübü  Geleneksel Nisan ayı toplantısına katılan SKAL International CEO’su Daniela Otera yaptığı konuşmasında, Turizm ticaretinde dijital devrin başladığını söyledi.

“28 Nisan Dünya SKAL Günü” vesilesiyle SKALl International İstanbul Kulübü geleneksel aylık toplantısını Elite World Europe Hotel’de gerçekleştirdi.
Toplantıya, Tescilli Markalar Derneği Başkanı ve Eski SKAL Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, SKAL International İstanbul Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Bahar Birinci, Yönetim Kurulu üyesi- Genel Sekreter ve Eski “Iberia –British Airways” Hava yolları Türkiye Genel Müdürü Ayşe Önen, Özen Kırant Yozcu, Elif Balcı Füsunoğlu, Selma Tatar, Can Arınel, SKAL Internatonal İstanbul Kulübü üyeleri katıldılar.
Elite World Hotels Genel Müdürü Ünsal Şınık ve Elite World Hotel Europe Genel Müdürü Murat Arslan’ın ev sahipliğinde verilen öğle yemeği resepsiyonda Genel Sekreter Ayşe Önen konukları ve üyeleri takdim etdikden sonra gündemi sundu.
SKAL International İstanbul Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Bahar Birinci birkaç dilde SKAL Toast ritüelini yaptırdı.

Bahar Birinci, SKAL International CEO’su Daniela Otero’nun sunusuna zaman ayırmak adına kısa bir konuşma gerçekleştirdi.
Dünya SKAL günü tarihiyle örtüşen Nisan ayı toplantısında önemli gün olduğunu vurguladı ve memnuniyetini dile getirdi.
Misafir SKALInternational Ceo’su Daniela Otero’nun SKAL ile ilgili gelecek planları içeren sunum yapacağını söyliyerek, ev sahipliği üstlenen Elite World Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Emek Elik, Elite World Hotels Genel Müdürü Ünsal Şınık ve Elite World Europe Hotel Genel Müdürü Murat Arslan’a teşekkürlerini sundu.

SKAL International CEO’su Daniela Otera, Sunumuna vizyon ve misyon ifadesiyle başladı.

İlk adım vizyonun seyahat ve turizmde güvenilir ses olmakla başladığını, misyonerliğin, liderlik, profesyonellik ve dostluk sayesinde, vizyona Ulaşmak ağ fırsatını maksimize etmek ve sorumlu turizm sektörünü desteklemek için birlikte çalışmak olduğunu açıkladı.

Değerler ve felsefe olarak açıklaması; “Bizim çekirdeğimizin değerleri üyelere yardım eder anlayışı organizasyon yapısında ağ kurmak ve dostluk vardır. Sürekli güçlendirmeliyiz. Güven dürüstlükdür.” dedi

İkinci adım olarak SWOT (Güçlü-Zayıf-Fırsatlar-Tehditler)-Güçlü tarafımız; “Sektörde Sağlam bir tarihsel imajımızın olması, Marka geleneği, sağlıklı finans, üyelerimizin sektörde bilgili ve tecrübeli oluşları, çok geniş ağ yapımız, 15bin üyeye uzanan kabiliyetimiz.”

Zayıf Taraflarımız; “Uzun vadeli projelerde uzlaşma yoksunluğumuz, üyelerle iletişim sorunları, sınırlı bütçe, üye ücretlerinin kaynağına bağımlı bütçe, üye yenilemelerin azlığı,farklı yerel  yürütücü köitelerin görüş farklılığı, CEO’nun atamalarında idare uyumuna ihtiyaç duyulması, şimdiki ve gelecek üyeler için  faydalı, ilginç cazip hizmetlerin olmayışı”  

Hedef Tanımı; “SKAL Geleneğinde uzun ömürlü üyelerin ilgilendikleri sosyal aktivitelerin devamı, dostlar arası toplantılar, seyahatler, SKAL profesyonel üyelerin beklentisi olan yararlı üyelik zincirin oluşturulması, konuyla ilgili olarak sektöre değer katmaları,Genç SKAL dinamik genç üyelerin sosyal aktivitelerden ağdan sürekli temelleri kullanmaları, Gelişmelerden ilgilenmeli, ilgili konuların fırsatlarından istifa etmeli.”

Gelecek vasıl oldu.Dijital devri geldi Turizm ticaretinde Dijital devri, yeni teknolojiler ve inovasyon zorunlu oldu.

3A” sloganıyla Vision  Anticipation, Adaptation,  Digital  Action” (Vizyon, Uyum, Digital Hareket) Açıklamaları ile Dijital dönüşümde, Yol haritası;  bilmek yerine şimdiki riskleri görerek elemenleri geliştirmek. İş yerindeki verimlilik ürünleri iletişimi geliştirmek, maliyetleri aşagıya çekmek, riskleri azaltmak,yeni sistemle tamamlamak birleştirmek. Yeni portal üyelerimizin ve ziyaretcilerimizin kolayca tatmin eden bilgi ve hizmetleri sunmaktır.” Sözlerinin sonunda ünlü düşünce sistemi uzmanı Yöneylem Araştırması'nın babası bilinen  Russell Ackoff’un gelecek üzerine vecizesiyle konuşmasını noktaladı.

Sunum sonrasında üyelerin birkaç sorusunu cevapladı. Başkan Bahar Birinci kendisine kulüb adına bir hediye sundu.

Elite World Hotel Europe tarafından hazırlanan görkemli pasta yine görkemli Samuray kılıcı tarafından kesildi.Destekleri için Genel Müdür Murat Arslan’a Boyut Yayınlarının “Cihannümâ” kitabı armağan edildi.
Hizmeti geçen otel personel ile toplu hatıra fotografıyla toplantı son buldu.


yilmazparlar@yahoo.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder